gammo

kitchen & more

Zákaznický servis: +420-728-648-916
Otevírací doba: 08:00-16:00 (Po-Pá)

Rajčatová omáčka a další pochutiny, na které potřebujete pasírovač

2023. 08. 07.

Rajčatová omáčka a další pochutiny, na které potřebujete pasírovač

Co je pasírování?

Pasírování je kuchyňský proces, při kterém se z potravin s hrubšími vlákny, jako je ovoce nebo určitá zelenina, vyrábí trochu hustá šťáva nebo dužina bohatá na vlákninu. Od pevnějšího materiálu kostry oddělujeme měkkou, hodnotnou část ovoce a zeleniny, většinou také od slupky a semene, případně takto oddělujeme z ryby menší, vláknité kosti.

Provádí se prolisováním připravené zeleniny a ovoce přes děrované síto k tomu určené. Tím se rozbije měkká zásoba, tedy dužina, a tím hrubší nestravitelné části ulpívají na sítu (to je odpad), zatímco přes něj protékají jemně strukturované, stravitelné části. Šťáva, pyré nebo omáčka vyrobená z pasírované zeleniny a ovoce se skládá z posledně jmenovaných.
Pasírování je možné pomocí několika různých typů pasírovačů. V naší nabídce naleznete ruční, elektrický pasírovač a jejich příslušenství!

 

Pasírování rajčat

Na slunci vyzrálá, sladká, šťavnatá rajčata jsou darem přírody. Kromě syrové konzumace se dá použít nejrůznějšími způsoby a v různých podobách. Pasírováním se dá například použít jako surovina pro nespočet nebeských pokrmů!

Pasírované rajčata jsou velmi oblíbenou surovinou. Hustá rajčatová omáčka dělá z mnoha italských pokrmů opravdu chutných, ale lze z ní připravit i rajčatovou polévku nebo rajčatové zelí.
Nejlepší je, když si rajčatový protlak uděláte doma, protože si ho pak můžete dokonale tvarovat podle své chuti. Stroje na pasírování rajčat jsou vám k dispozici, stačí si objednat ten nejhezčí!

 

Výroba nektaru

Šťávy vyrobené z ovoce (nebo zeleniny), s minimálním obsahem ovoce (nebo zeleniny) alespoň 50 %, obvykle vyrobené pasírováním bohaté na vlákninu, se nazývají nektar. (Navíc se název nektar nejčastěji používá pro sladkou tekutinu obsahující cukr, kterou vylučují rostliny a sbírají včely.)

S pasírovačem TRE SPADE Easy Squeezy si i vy můžete vyrobit božský ovocný nektar!

Pasírovač TRE SPADE Easy Squeezy byl vyvinut jeho italským výrobcem speciálně pro odšťavňování zeleniny a ovoce. Snadno se používá (lze jej rozložit bez nářadí), ušetří vám spoustu energie a velmi snadno se čistí. Díky své litinové nástavbě a trubkovému rámu je masivní a pevný. Je vhodný pro extrakci nespočtu ovocných a zeleninových šťáv. (Kliknutím sem zobrazíte úplný seznam v uživatelské příručce!)
Dodává se se čtyřmi nerezovými síty, každé s jiným průměrem otvoru (0,5 mm; 0,8 mm; 1,5 mm; 2 mm). Návod k použití vám pomůže rozhodnout, který z nich byste měli použít!
Nerezový dávkovač, záchytná miska a kryt proti vystříknutí, stejně jako šnek z potravinářského plastu navíc usnadňují a zefektivňují pasírování. Doporučujeme také nástavec mlýnek na maso TC-8 ECO nebo nástavec mlýnek na maso TC-8 INOX a také naši nálevku na zavařování.

Přístroj se dokonale hodí k výrobě vláknité pitné šťávy například z jablek nebo broskví, ale také k výrobě pyré z červené řepy nebo řekněme fazolí. A nezapomeňte ani na šťávy, které si můžete vyrobit z borůvek, jahod nebo třeba rybízu!

 

Pasírování ostružin

Pokud chcete s přístrojem pasírovat ostružiny, odstraňte z plodů veškeré dřevnaté stonky! Kromě toho nemusíte nic dalšího připravovat!

Doporučuje se použít nejmenší síto s průměrem otvoru 0,5 mm. Postačí jeden pasivační cyklus a již budete mít hustou tekutinu. Můžete přidat další ingredience (cukr, citronovou šťávu, šťávu z jiného lesního ovoce) a máte božskou šťávu. Můžete ho ale použít i jako sirup nebo si dokonce vyrobit nebeský sirup do limonády.

 

Pasírování maliny

Blízkým příbuzným ostružiny je malina, ze kterého si také můžete s pasírovačem TRE SPADE Easy Squeezy vyrobit lahodný nektar. K tomu musíte použít také síto s nejmenším průměrem otvoru a tentokrát se
doporučují 2 průchodové cykly.

Výsledek bude mluvit sám za sebe, je zcela jisté, že si olíznete všech 10 prstů, ať už tuto hustou malinovou šťávu použijete v jakékoli formě!

 

Pasírování hroznů

Máte rádi hroznovou šťávu? Udělejte si ho sami doma! Připravte si trsy bílých hroznů tak, aby zbyly jen měkké stonky, a pak můžete začít pasírovat!
Použijte sítko s průměrem otvoru 0,8 mm a po jednom cyklu je hotová dokonale hladká hroznová šťáva, kterou můžete ihned pít! Jak snadné je získat lahodné doušky, že?

 

Pasírování cizrny

Pokud si chcete vyrobit hedvábný cizrnový krém, bude se vám hodit TRE SPADE Easy Squeezy. Hrášek připravíme vařením, poté slijeme šťávu. (Případně již tehdy můžete dochutit např. orestovanou cibulkou nebo bazalkou.) Sítem o průměru otvoru 0,8 mm propasírujte a pokud v něm stále najdete příliš mnoho přebytečné vody, spusťte druhý cyklus také! Konečným výsledkem bude neuvěřitelně lahodný a jemný krém, který může být například výbornou přílohou.

Pokud chcete dělat falafel, musíte cizrnu připravit důkladněji! (Nejlepší je, když použijete černou cizrnu.) Musíte ji na 24 hodin namočit s petrželkou, 1-2 stroužky česneku, červenou cibulí a 1 zázvorem, chcete-li. Pasírování pak může začít pomocí síta s průměrem otvoru 1,5 mm. Vyplatí se smíchat s přísadami používanými k dochucení a projít tak 4 pasivačními cykly! V tuto chvíli bude mít cizrnové pyré tu správnou konzistenci a stačí z něj udělat falafel – a pak ho celý sníst!

 

Pokud se vám článek líbil, sledujte nás na Facebooku! A nezapomeňte si pořídit pasírovač, abyste si letos v létě (i) ​​mohli udělat nebeskou omáčku z čerstvých rajčat!

 


Související produkty