gammo

kitchen & more

Zákaznický servis: +420-728-648-916
Otevírací doba: 08:00-16:00 (Po-Pá)

Nejchutnější koktejly světa spojte se!

2018. 05. 14.

Nejchutnější koktejly světa spojte se!

Jedním z hitů na zahradních párty a letních setkáních je koktejl. Co je na tom tak dobrého? No, uhasí žízeň, osvěží a naladí. Samozřejmě byste to také neměli přehánět. Níže uvádíme některé mezinárodní koktejly, z nichž většinu známe, ale původ mnoha z nich je nejasný.

1. Bílý Rus

Tento koktejl vlastně nemá s Běloruskem nic společného (i když název postsovětské země říká "белый", tedy bílý, koktejl dostal anglický název a tamtéž se Bělorusko jmenuje Bělorusko, takže "bílé" není v něm zmíněná), její osud byl zpečetěn tím, že se vyrábí z národního nápoje Rusů – vodky. Byl vynalezen v roce 1949 belgickým mixérem jménem Gustave Tops. Bílá verze se od černé ruské liší tím, že v té druhé chybí mléko/smetana. Další důležitou složkou je kávový likér neboli kahlúa. Opravdu populární a světově proslulý ho udělal film The Big Lebowski, ve kterém byl oblíbeným nápojem hlavního hrdiny.

2. Mojito

Ernest Hemingway byl velkým fanouškem jednoho z kubánských národních nápojů. Říká se, že napsal celou ódu na svůj oblíbený koktejl na stěnu baru La Bodeguita del Medio, který se nachází v Havaně. Hlavními složkami mixu jsou máta, cukr, limetka, spousta ledu, bílý rum a soda. Máta z něj dělá možná jeden z nejvíce osvěžujících koktejlů na našem seznamu.

3. Pina Colada

Obliba portorického koktejlu značně přesáhla jeho domovinu a u nás patří k nejznámějším nápojovým mixům. Směs rumu, ananasu a kokosového krému z něj dělá opravdovou exotiku a samozřejmě malý slunečník, který je uvnitř zapíchnutý jako dekorace. Říká se, že byl vynalezen někdy v 50. letech minulého století, ale dodnes je pevným favoritem.

4. Sangria

Ne každý ví, ale španělská Sangria je především koktejl, tedy ne lahvový nápoj. Jeho historie sahá až do středověku, v té době nebylo z hygienických důvodů bezpečné pít obyčejnou studniční vodu, proto lidé raději pili kvašené nápoje - směs kořalky, vína a ovoce. Jeho základem je samozřejmě červené víno a španělské pomeranče, ale existuje již i ve verzi pro bílé víno.

5. Margarita

Národním nápojem Mexika je koktejl na bázi tequily, který může být známý z mnoha amerických filmů a seriálů (např. Přátelé).

6. Bloody Mary

Je méně známý, ale krvavě červený koktejl je francouzský vynález. Jeho minulost je docela záhadná, ale dá se tušit, že ji vytvořil Fernand Petiot v roce 1921 v Paříži a od té doby mnohým usnadňuje další dny. Byly již učiněny pokusy spojit jeho jméno s řadou historických osobností, včetně anglické královny Alžběty I. Jeho barvu přirozeně dávají rajčata, ale obsahuje také mnoho koření, vodku a dostatek ledu.

7. Amaretto Sour

V seznamu nemohou chybět ani Italové, kterým se podařilo do našeho seznamu delegovat koktejl na bázi Amaretta. Nápoj se vyrábí z citronové a limetkové šťávy, takže se vyplatí být s ním opatrnější, zvláště pokud nemáte rádi kyselost. Vyplatí se podávat s velkým množstvím ledu (takže jeho kyselost je méně smrtelná)!

8. Capirinha

Další jihoamerický člen našeho seznamu, cachaça, to dělá opravdu výjimečným. Tento likér vyrobený z fermentované cukrové třtiny je národním nápojem Brazílie a je také hlavní složkou capirinhy. Navíc stačí hnědý cukr, limetka a soda – a samozřejmě led – a už si můžete užívat atmosféru Copacabany!

9. Pimm's Cup

Dokonce i chladní Britové mají národní koktejl: toto osvěžení bylo vynalezeno kolem roku 1840 v londýnském ústřicovém baru. Majitel baru James Pimm ho vytvořil jako nápoj na trávení, ale doporučuje se pro každé slunečné odpoledne. Obsahuje pomeranč, citron, mátu, tonic a samozřejmě likér Pimms - a v neposlední řadě okurku!

 

10. Červený Lotus

Jediný asijský v článku. Růžový nápoj ještě ozvláštní chuť liči, která potřebuje i pořádnou dávku vodky a brusinkové šťávy.

+1. Margarita Mocktail

Dá se připravit prakticky na jakýkoli koktejl, panenskou nebo bezalkoholovou (mocktail) verzi. Tentokrát nabízíme lehčí variantu Mojita, která zachovává mnoho původních ingrediencí (má limetku, pomeranč a stejně je slaný i okraj sklenice), přidaný grapefruit a mandle, ale chybí tequila.

A pokud vás tento seznam dostal do nálady na nějaké koktejly, doporučujeme pro tuto skvělou letní aktivitu výrobník ledových kostek MAXIMA. Super společnost + super koktejly = super léto - jednu z důležitých ingrediencí pro tuto rovnici získáte jednoduše, stačí si procházet naše stránky!

Pokud potřebujete k přípravě těchto speciálních koktejlů větší množství kostek ledu, podívejte se na naši nabídku!